استفاده بهینه از فضای زیر پله

استفاده بهینه و خلاقانه از فضای زیر راه پله

پله های داخلی نه تنها وظیفه ارتباطی بین طبقات را برعهده دارند، بلکه می توانند به لحاظ زیبایی شناسی و کارکردهای بهینه، به بخش     جدایی ناپذیری از دکوراسیون منزل تبدیل شوند. به طوری که روش های ذخیره سازی و استفاده بهینه از پله های داخلی، بخصوص در         خانه های کوچک، شامل ایده های خلاقانه و زیبایی هستند که با استفاده از یک طراحی خوب و برنامه ریزی دقیق نسبت به چگونگی و مکان قرار گیری هر پله، به ما کمک خواهند کرد که بدون از بین بردن کاربرد آن و هدر دادن فضای مفید، از تمامی گوشه ها و فضاهای اطراف پله، بیشترین استفاده را داشته باشیم.

یکی از بهترین فضاها برای ساخت جاکفشی، کمد دیواری، انباری، کتابخانه و…، فضای زیر پله است. فضایی که اغلب با گچ و سیمان پر می‌شود و بدون استفاده باقی می‌ماند.

فضای زیر پله را میتوان به شکلهای گوناگون مورد استفاده قرار داد. این نقطه یک فضای عالی برای قراردان قفسه کتاب و یا اشیاء دکوری است. همچنین می توانید این نقطه از خانه را به صورت کمد یا دراور درآورید و وسایلتان را در آن نگهداری کنید یا مثلا اگر راه پله دوبلکس در خانه شما رو به اتاق نشیمن قرار دارد می توانید اتاق نشیمن را رو به پله ها چیدمان کنید و محیط خالی زیر پله ها را تبدیل به فضایی برای قرار دادن تلویزیون و سیستم های صوتی خود کنید.

برای استفاده مفید از فضای زیر پله ها می‌توانید آن را تبدیل به اتاق بازی کودک خود کنید. اگر زیر پله خانه شما کمی بزرگ باشد، این اتاق بازی می‌تواند بسیار کاربردی باشد. بسیاری از بچه‌ها لوازم بازی خود را در خانه پخش می‌کنند و جمع کردن آن‌ها کار دشواری است. به همین دلیل، این فضا می‌تواند تمامی این شلوغی‌ها را درون خود پنهان کند.

یکی دیگر از موارد استفاده بهینه از فضای زیر پله ها این است که زیر آن کشو قرار دهید. فکر کنید این بخش مثل دیواری است که کمد دیواری را روی آن می‌سازند. به همان شیوه می‌توانید این بخش را کشو بزنید و به بهترین شکل ممکن از آن استفاده کنید.

برای طراحی فضای زیر پله می‌توانید از ایده محل نگهداری لوازم اضافی و خرده ریز استفاده کنید. اگر زیر پله کوچکی دارید، از آن به عنوان یک انباری نقلی استفاده کنید. برای آن درب بگذارید. درون آن را چند طبقه چوبی یا فلزی بگذارید و لوازم خود را آنجا پنهان کنید.

مجموعه دکوراتور خانه خاص با تیم حرفه ای و مجرب خود به شما کمک می کند فضای زیر پله خود را زیبا و کاربردی کنید.

شما لایق بهترین ها هستید با ما تماس بگیرید و از مشاوره رایگان ما استفاده کنید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *